Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

 Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Devletlerin farklı ülkelerde öncelikle kendi vatandaşlarına ve bu ülkelerden kendi devletlerine gerek ticari, bireysel işlemlerin takip işlemlerini, gerekli evrak takiplerini yapan, imzalayan dış işleri yetkilisidir. Her ülkenin farklı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de birçok başkonsolosluğun kendilerine ait hizmet binası bulunmaktadır. Her başkonsolosluğun çalışma saatleri farklı olmakla beraber evrak işlem süreçlerinde farkındalık göstermektedir. Yabancı başkonsolosluklar bulundukları ülkelerde birçok işlem yapmaktadırlar, makalemizde bu hizmetleri sizlere sırasıyla açıklamalı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Ülkemizde bulunan tüm başkonsoloslukların verdiği hizmet bakıldığında aynıdır, sadece ülkeler olarak prosedürleri farklıdır. Bu hizmetlerden bazıları şu şekildedir. Pasaport işlemleri, vize işlemleri ticari evrak işlemleri, Atr, menşei, sözleşme, invoice, sertifika ve benzeri evrak tasdik işlemleri yapmaktadır. Bu işlemlerin tümünün farklı, farklı işlemleri ve süreçleri vardır. Bu işlemlerin süreçlerini kalem, kalem sizlerle paylaşacağım. Firmamız İstanbul’da bulunmakta olan tüm başkonsolosluklarda sizlerin adına tüm evrak tasdik işlemlerini vekâlet aracılığı ile evraklarınızın takibini yaparak işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde hızlandırılmasını sağlar, tüm soru ve görüşleriniz için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

✅ 1.1 Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

2.1 Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

3.1 Afganistan Başkonsolosluğu Evrak Tasdik

   3.2 İnvoice evrak tasdik

   3.3 Sözleşme Tasdik

   3.4 Sertifika Tasdik

   3.5 Menşei Tasdik

   3.6 Vekâlet Tasdik

4.1 İnvoice Süresi

5.1 Afganistan Başkonsolosluğu Sözleşme Tasdiyi

6.1 Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Sertifika tasdiyi

7.1 Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Menşei Tasdik

    7.2 Menşei Tasdik Süreci

8.1  Etiketler

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

Devletlerin farklı ülkelerde öncelikle kendi vatandaşlarına ve bu ülkelerden kendi devletlerine gerek ticari, bireysel işlemlerin takip işlemlerini, gerekli evrak takiplerini yapan, imzalayan dış işleri yetkilisidir. Her ülkenin farklı ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de birçok başkonsolosluğun kendilerine ait hizmet binası bulunmaktadır. Her başkonsolosluğun çalışma saatleri farklı olmakla beraber evrak işlem süreçlerinde farkındalık göstermektedir. Yabancı başkonsolosluklar bulundukları ülkelerde birçok işlem yapmaktadırlar, makalemizde bu hizmetleri sizlere sırasıyla açıklamalı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Ülkemizde bulunan tüm başkonsoloslukların verdiği hizmet bakıldığında aynıdır, sadece ülkeler olarak prosedürleri farklıdır. Bu hizmetlerden bazıları şu şekildedir. Pasaport işlemleri, vize işlemleri ticari evrak işlemleri, Atr, menşei, sözleşme, invoice, sertifika ve benzeri evrak tasdik işlemleri yapmaktadır. Bu işlemlerin tümünün farklı, farklı işlemleri ve süreçleri vardır. Bu işlemlerin süreçlerini kalem, kalem sizlerle paylaşacağım. Firmamız İstanbul’da bulunmakta olan tüm başkonsolosluklarda sizlerin adına tüm evrak tasdik işlemlerini vekâlet aracılığı ile evraklarınızın takibini yaparak işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde hızlandırılmasını sağlar, tüm soru ve görüşleriniz için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

Afganistan Başkonsolosluğun adresi: Levent Mah. Levent Cad. No:28 Levent Beşiktaş / İstanbul, iletişim numaraları (0212) 343 87 22 Mail adresi: afghancgist@yahoo.com olarak kayıtlarda mevcuttur. Çalışma saatleri haftada beş iş günü, hafta sonları ve resmi günlerde kapalıdır. Evrakları işleme alma saatleri hafta içi sabah saat on ile onikiotuz saatleri arasında, teslim süreleri evrakın detaylarına göre değişmekle birlikte öğleden sonra saat on dört ile on beş otuz saatleri arasındadır.

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Evrak Tasdik

Ticari evrak tasdik ve onay süreçleri her evraka göre değişkenlik göstermektedir. Bu evrakların işlem sürecini ve yapılması gereken prosedürleri siz müşterilerimize anlatacağız. Makalemizi detaylı bir şekilde okuduğunuzda süreçlerin ne kadar kolay olduğunu anlayacağınızı ümit ediyoruz.

🏷️ Konsolosluk İnvoice Evrak Tasdik

🏷️ Konsolosluk Sözleşme Tasdik

🏷️ Konsolosluk Sertifika Tasdik

🏷️ Konsolosluk Menşei Tasdik

🏷️ Konsolosluk Vekâlet Tasdik

Başkonsolosluk İnvoice Evrak Tasdik Süreci

İnvoice evrak süreci öncelikle firmanın kaşesi vurularak firma yetkilisi tarafından imzalanmalıdır. Firma İstanbul İl sınırları içerisinde ise, İstanbul ticaret odasından tasdik yapılmalıdır, sonrasında İstanbul valiliğine gidilerek ikinci bir tasdik yapılmalıdır. Hayır, İstanbul dışında bir firmaya ait ise evraklar, firmanın bağlı bulunduğu ticaret odası onayı ve valilik onayı yapılmalıdır. Bu işlemler sona erdiğinde evrakların çift taraflı fotokopileri çekilmeli, devamında imzalayan kişinin imza sirküleri ve firmanın bağlı bulunduğu ticaret odası onayı ve valilik onayı yapılmalıdır. Bu işlemler sona erdiğinde evrakların çift taraflı fotokopileri çekilmeli, devamında imzalayan kişinin imza sirküleri ve firmanın vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve bu işlemi yapacak kişinin kimlik fotokopisi ve yetki yazısı evraklara eklemelisiniz. Bu işlemi adınıza profesyonel ekibimiz  yapabilir. Tüm evraklar hazırlandıktan sonra Afganistan İstanbul Başkonsolosluğundan randevu almanız gerekiyor, randevu saatleri haftada beş gün sabah on ile onikiotuz arasındadır. Randevu ’ye geldiğinizde evrakları teslim etmeniz gerekiyor invoise’nin tutarına göre konsolosluk ücret belirlenmekte, belirtilen bu tutar Katar İstanbul Başkonsolosluğunun banka hesabına gönderilir ve evrakları teslim için verilen günde, dekont ile beraber Evraklarınızı alabilirsiniz.

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Sözleşme Tasdiyi

Sözleşme Tasdik işlemlerinin süreçleri diğer ticari evrak süreçlerinden farklı gibidir, sadece sözleşme tasdik işlemlerinde tercüme ayrıca istenmektedir. Evraklar öncelikle noter tasdikli olmalı, sonrasında anlaşmalı bir tercüman ile İngilizce veya Arapçaya çevrilmelidir. İşlemler tercümandan alındıktan sonra valilik onayı yapılmalı, Afganistan İstanbul Başkonsolosluğundan randevu alınarak verilen tarihte orada olmanız gerekir, evrakları teslim ettiğinizde tutar için sizlere bir hesap numarası vereceklerdir. Bu ibana firmanızın ödeme yapması gerekir ve orijinal dekont ile konsolosluğun size evrak teslim tarihi için verdikleri gün, dekontu vererek Evraklarınızı teslim alabilirsiniz.

 

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Sertifika tasdiyi

Ülkemizde sertifika iki Kısıma ayrılmakta, birincisi eğitim sertifikası diğeri ise makina sertifikasıdır. Afganistan Başkonsolosluğunda her iki sininde tasdik işlemleri yapılabilmektedir. Eğitim sertifika tasdiyi makina sertifika tasdiyi kadar zor değildir. Eğitim sertifikası öncelikle İngilizce ve Arapça olarak tercüme edilmeli, sonrasında valilik onayı yapılmalıdır. Konsolosluktan randevu alınarak evrakları danışmaya teslim etmemiz yeterli olacaktır, gerekli tüm işlem ücretlerini ve evrakın size teslim edileceği günü sizlerle paylaşacaktır. Makina sertifikası tasdik işlemleri resmi bir işlem olduğu için prosedür ve süreci zordur. Öncelikle makina sertifika evrakınızı bağlı bulunduğunuz ilin ticaret odasında tasdik yaptırmanız gerekmektedir. Ardından bağlı bulunduğunuz ilin valiliğine giderek ikinci bir Tastiği yaptırdıktan sonra evrakın çift yönlü olarak fotokopisini çekmelisiniz. Firmanın vergi levhasını, ticaret sicil gazetesini ve bu işlemi yapacak olan kişiye firmanız adına vekalet vermelisiniz. Not: makinanın invorce (faturasını) bu evraklara eklemeyi unutmayınız. Afganistan Başkonsolosluğundan randevu alarak Evraklarınızı öğleden önce on otuz ile on iki otuz arasında işleme koymalısınız. Konsolosluk memurunun tarafınıza vereceği tasdik ücretini belirtilen ibana yaptırdıktan sonra orijinal dekont ile evraklarınızı teslim almaya gittiğinizde konsolosluk memuruna verdiğinizde Evraklarınızı almış olacaksınız. Bu işlemlere eklemediğimiz tüm konsolosluk tasdik işlemlerinin birçok evrakları ’da var, örnek vermek gerekirse diploma tasdiyi, abonelik sözleşmesi, evlilik cüzdanı, nüfus örneği gibi sıralanmaktadır.

Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Menşei Tasdik

Uluslararası ticarette dolaşımda olan malın Menşei yani malın üretildiği ülkeyi ve hangi ülkeye ait olduğunu gösteren resmi bir belgedir. İthalat işlemlerinde ürünlerin menşeine göre vergiye tabi tutulmasından dolayı her ülkede üretilen tüm ürünler için kullanılmaktadır. Vergi ücretlerinin sağlıklı bir şekilde takip edilmesinde kullanılan menşei şahadetnamesi ülkelerin istisnai durumlarında kaçakçılığı önlemek için kullanılır. Ülkemizde menşei şahadetnamesi firmanın bulunduğu ilin ticaret odaları ve Sanayi odasında onay yaptırılır, aynı zamanda ürünlerin gönderileceği ülkenin elçilik ve başkonsolosluklarında tasdik yapılabilir. Sizlere makalemizde menşeinin tasdik işlemlerinden ve sürecinden bahsedeceğiz.

✅ Menşei Tasdik Süreci

Öncelikle belirtmek isterim ki Afganistan İstanbul Başkonsolosluklarda menşei tasdik yaptırmanız için gümrük müşavirinizin menşei şahadetnamesini düzenlemesi gerekmektedir. Düzenlemeyi yaparken menşei E imza olarak değil normal bir şekilde düzenlenmelidir. Sonrasında ekine firmanızın vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, invoice ve sizlerin gümrük müşavirinize verdiğiniz noter tasdikli vekaleti eklemelisiniz. Mali müşavirinizin bu işlemleri yapacak olan kişi için firma Antetli kağıdına yetki yazısı yazmalıdır. Şayet bu işlemi yapabilecek bir personel mevcut değilse bizler bu işlemi adınıza yapabilmekteyiz. Personellerimizin bu işlemleri yapabilmesi için noterden hangi başkonsoloslukta işlem yaptırmak istiyorsanız o konsolosluk başlığı ile bizlere vekalet vermelisiniz. Evraklar hazırlandıktan sonra firmanızın bağlı bulunduğu ilin ticaret odasına giderek önce ıslak imza ile onay yaptırmalısınız! Sonrasında ikinci bir tasdik için bağlı bulunduğunuz ilin valiliğine giderek, valilik onayı yaptırmalısınız. Tüm onaylar yapıldığında bu menşei çift yönlü fotokopi çekerek Evraklarınızın arasına koymalısınız, hangi başkonsoloslukta tasdik yaptıracaksanız o başkonsolosluk dan randevu alarak, o randevu saatinde Evraklarınızı başkonsolosluk memuruna teslim edip işlemi başlatmalısınız. Dikkat evrakları verirken ücretlerini öğrenmeyi ve hangi bankaya yatıracağınızı sormayı unutmayınız. Başkonsolosluğun evrakları tarafınıza teslim etmesi için bir gün ve saat verecektir, o sürede Evraklarınızı almaya gittiğinizde memurun tarafınıza verdiği teslimat belgesini almayı unutmayınız. Eğer şanslıysanız Evraklarınız sorunsuz bir şekilde sizlere teslim edilecektir.

 

️🏷️  Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu

🏷️ Afganistan Başkonsolosluğu

🏷️ Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

🏷️ Afganistan Başkonsolosluğu Evrak Tasdik

🏷️ İnvoice evrak tasdik süreci

🏷️ Afganistan Başkonsolosluğu Sözleşme Tasdiyi

🏷️ Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Sertifika tasdiyi

🏷️ Afganistan İstanbul Başkonsolosluğu Menşei Tasdik

🏷️ Menşei Tasdik Süreci

 

Yazdığım makaledeki bilgileri İstanbul ve Ankara’da bulunan Başkonsolosluklardaki işlemlerde kayıt ettiğim tecrübem ile sizlere anlattım. Tuncay Akgün 0532 384 04 73 iletişim numaramdan ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. “okuyan ilerler dinleyen yönlendirilir”

Saygılarımızla

Tuncay Akgün

 

1 Yorum

  1. Avatar Mr WordPress diyorki:

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Yorum yaz

    WhatsApp
    Ara