Başkonsolosluk Sözleşme Tasdik

Başkonsolosluk Sözleşme Tasdik

Başkonsolosluk Sözleşme tasdik hukuksal olarak kişilerin ve firmaların arasında ve/veya uluslararası iş sözleşmeleri olarak karşılıklı yapılan birbirine uygunluk iradesi sağlayan resmi bir evraktır. Her ülkede farklı dillerde yazılarak farklı işlemlerde kullanılmaktadır. Sizlere sözleşmelerin başkonsolosluklarda nasıl tasdik edilebileceğinden ve sürecin işleyişinden bahsedeceğim. Makalemizi okumanızı şimdiden önemle rica ediyoruz.

Başkonsolosluk sözleşme tasdik süreci

Her ülkenin dili farklı olduğu gibi resmi evrakları ve yazışmalarında farklı, öncelikle sözleşmenizi yurt dışı işlemlerde kullanmak üzere yapılmışsa başkonsoloslukta tasdik yapılmalıdır. Bu işlemleri kendiniz yapabilir veya firmamızla iletişime geçerek işleme aldırabilirsiniz. Öncelikle sözleşmenizi bir tercümana tercüme yaptırmanız gerekiyor, bu işlem yapıldıktan sonra noterden onay yaptırarak işleme başlayınız. Tercüme firmasından alınan sözleşmeniz ticari ise bağlı bulunduğunuz ilin ticaret odasında onay yaptırmalısınız. İşlem bittikten sonra bağlı bulunduğunuz ilin valiliğine ikinci bir onayı yaptırmalısınız. Sözleşmenizin fotokopileri çekerek evrakların ekine vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, imza sürü küsü ve bu işlemi yapacak olan kişiye vekâlet vermelisiniz. Firma sahibiyseniz vekâletsiz kendiniz bu işlemi yapabilirsiniz. Sözleşmeyi tasdik hangi Başkonsoloslukta yaptıracaksanız o konsolosluktan randevu almalısınız. Randevuya gittiğinizde Başkonsolosluk memuruna evrakları teslim ettiğinizde inceleyip, teslim tarihini ve ücretini sizlerle paylaşacaktır. Tarafınıza verdiği teslimat evrakı ile Evraklarınızın Teslim edileceği gün orada olursanız sözleşmelerinizi elden teslim almış olacaksınız.

Not: evrakların ödeme tutarları ve teslim süreleri değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız tüm konsolosluklarda yapmış olduğu işlemler sonucunda bu makaleyi sizlerle paylaşmıştır. Tüm soru ve görüşleriniz için Tuncay Akgün ile iletişime geçebilirsiniz.

 

✓ Başkonsolosluk sözleşme tasdik ücreti

✓ Başkonsolosluk sözleşme tasdik süreci

✓ Başkonsolosluk sözleşme tasdik işlemleri

    WhatsApp
    Ara